Witamy na naszej stronie internetowej

Sport

05.05.2010r Nauka i doskonalenie pływania. Drugi rok z rzędu uczniowie z naszej szkoły biorą udział w zajęciach nauki lub doskonalenia pływania, które organizowane są w Parku Wodnym Atol w Oleśnicy. Umiejętność pływania w znaczący sposób wpływa na komfort życia każdego człowieka. Wielu badaczy uważa, że jedynie pływanie jest skutecznym sposobem leczenia wad postawy. Niewątpliwie dużą jego zaletą jest także to, że wpływa na wszechstronny rozwój całego organizmu. Na naukę pływania nigdy nie jest za późno, wiec wszystkich uczniów zapraszamy na zajęcia w przyszłym roku szkolnym. Zajęcia nauki i doskonalenia pływania w Parku Wodnym Atol prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów pływania, byłych zawodników i absolwentów AWF we Wrocławiu. W tym roku nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową ze Szczodrego (p. mgr Przemysławem Okarmą) i w ramach niej organizowane są wspólne wyjazdy na basen, które odbywają się 4 razy w miesiącu. Wyjazdy te wspaniale integrują społeczność szkolną z Mirkowa, Szczodrego oraz Łoziny, pozwalają nam dobrze poznać ucznia i jego potrzeby, a także stwarzają możliwości do przełamania barier komunikacyjnych przy jednoczesnym zadbaniu o dobre samopoczucie każdego uczestnika.

dr Magdalena Krawczyk
n-l wychowania fizycznego