Witamy na naszej stronie internetowej

Wydarzenia

06.05.2010r Turniej sportowo-edukacyjny pt.: „Pomagajmy sobie wzajemnie”. Jest to impreza, która ma na celu zaangażowanie młodzieży szkół podstawowych do rywalizacji międzyszkolnej na temat prewencji kryminalnej. Poprzez zabawę i sport dzieci poznają pracę Policji, jej podstawowe zadania oraz sposób zachowania się w sytuacjach stwarzających zagrożenie i ich unikanie. Turniej Pomagajmy sobie wzajemnie przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych klas IV – VI. Organizatorem konkursu jest Sekcja Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Na terenie gminy Długołęka, eliminacje przeprowadzone były przez policjantów Komisariatu Policji w Długołęce.
Szkoły, które zgłosiły swój udział w rozgrywkach wystawiły reprezentację złożoną z sześciu uczniów. Drużyna składała się z trzech dziewczynek i trzech chłopców z klas IV - VI, po jednej dziewczynce i jednym chłopcu z każdej klasy. Niestety do reprezentacji szkoły biorącej udział w rozgrywkach nie może być powołana osoba, która reprezentowała szkołę w poprzednich edycjach turnieju. A szkoda, ponieważ nasi uczniowie (P. Mazurczak, A. Wilk, A. Rupart, P. Adamiec, J. Adamiec i J. Kwiecień) w ubiegłym roku zajęli II miejsce, przegrywając z SP w Kiełczowie tylko 1 pkt.

Dnia 6 maja 2010r. w Kiełczowie odbyła się kolejna edycja tego turnieju. Sześcioosobowe reprezentacje uczestniczyły w konkurencjach wiedzy teoretycznej i sprawnościowych. Pytania dotyczyły m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uzależnień i zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Sprawdzana była również spostrzegawczość i umiejętność opisywania sprawcy przestępstwa. Drugą częścią były zawody sportowe, które miały istotny wpływ na ostateczną klasyfikację. Po niezwykle zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła SP z Siedlca, II - SP z Kiełczowa, III - SP z Brzeziej Łąki, IV - ZSP z Mirkowa, V - SP ze Szczodrego, VI - SP z Borowej, VII – SP z Węgrowa, VIII SP z Dobroszowa, a na X miejscu uplasowała się SP z Długołęki. Mi osobiście i naszym reprezentantom na długo w pamięci pozostanie jedna konkurencja z ringiem w roli głównej, która miała wyłonić zwycięzcę spośród dwóch szkół - SP Kiełczów, czy SP z Mirków. Ostatecznie ringo nas pokonało i obie szkoły musiały ustąpić miejsca na podium szkole z Siedlca.

Z tego miejsca chciałabym podziękować mł. asp. Danielowi Potępie oraz kierownikowi ogniwa prewencji asp. szt. Jarosławowi Posłusznemu za pomoc i życzliwość okazaną w przygotowanie uczniów do tego turnieju.

Moi Drodzy ze swojej strony obiecuję, że w przyszłym roku, to my będziemy górować nad ringiem i tonfą.

dr Magdalena Krawczyk n-l wychowania fizycznego